Erinevad esitajad

Muusikaõpetus 2. klassile

2003 2CD Estonia

Publisher

Avita

2 CD-d (64'13'', 54'17'') ; 12 cm + voldik

1


1. Prelüüd nr. 15 Des-duur ( Vihmapiiskade prelüüd)
Frédéric Chopin esit. I. Czernecka
I. Czernecka (klaver)
2. Tsüklist "Aastaajad": Lumi
Aleksandr Glazunov
Tšehhi Raadio Sümfooniaorkester, dirigent Ondrej Lenard
3. Tsüklist "Aastaajad": Jää
Aleksandr Glazunov
Tšehhi Raadio Sümfooniaorkester, dirigent Ondrej Lenard
4. Tsüklist "Aastaajad": Pakane
Aleksandr Glazunov
Tšehhi Raadio Sümfooniaorkester, dirigent Ondrej Lenard
5. Tsüklist "Aastaajad": Rahe
Aleksandr Glazunov
Tšehhi Raadio Sümfooniaorkester, dirigent Ondrej Lenard
6. Väike lind
Edvard Grieg
Villu Veski, Tiit Kalluste
7. Püha öö
Franz Gruber
Boris Björn Bagger, Nõmme Linnaorkester, dirigent Hendrik Vestmann
8. Saksa tants
Wolfgang Amadeus Mozart
ansambel Xilofono, juhendaja Ülle Raud
9. Onnike kanajalgadel (Baba-Jaga) tsüklist "Pildid näituselt"
Modest Mussorgski
New Yorgi Filharmoonikud, dirigent Giuseppe Sinopoli
10. Orleansi kellamäng (katkend)
H. Nibbelle
Ines Maidre
11. Üksik kitsekarjus muusikalist "Helisev muusika"
Richard Rodgers
Maria Listra, Urmas Lattikas
12. Elevant tsüklist "Loomade karneval"
Camille Saint-Saëns
Amsterdami Sümfooniaorkester, dirigent Peter Stern
13. Sõjaväemarss D-duur
Franz Schubert
Anna Klas, Bruno Lukk
14. Ratsanik
Robert Schumann
Risto Laur
15. Hiina tants
Pjotr Tšaikovski
Londoni Festivaliorkester, dirigent Alberto Lizzio
16. Vene tants balletist "Pähklipureja"
Pjotr Tšaikovski
Londoni Festivaliorkester, dirigent Alberto Lizzio
17. Jõuluõhtul
Juhan Aavik
Segakoori Noorus kvartett
18. Nukurahva nukulaul tsüklist "Buratino lood"
19. Seitsme maa ja mere taga tsüklist "Koolilaulud"
René Eespere
Tuuli Tarum, Terje Raud, instrumentaalansambel
20. I tants tsüklist "5 pala keelpilliorkestrile", II osa
Heino Eller
kammerorkester, dirigent Paul Mägi
21. Päikesemuusika (katkend)
Robert Jürjendal
Vanalinna Muusikamaja kitarristuudio
22. Koit
Mihkel Lüdig
Ühendkoor, dirigent Kuno Areng
23. Naljatades tsüklist "8 pala viiulile", nr. 6
Ester Mägi
Mari Tampere, Bruno Lukk
24. Pillerpall
ER lasteansambel, Raivo Tammiku trio, dirigent Eda Neider
25. Torupill
Riho Päts
Leelo Kõlar
26. Räditants
Riho Päts
Leelo Kõlar
27. Tiigrid suudavad kõike muusikalist "Puhh"
Tõnu Raadik
Tõnu Kilgas, Estonia teatri koor ja orkester
28. Viimane auruvedur
Rein Rannap
29. Lindude laul
Mart Saar
Tallinna Kammerkoor, dirigent Ants Üleoja

2


1. Kuulaps
Riho Sibul
Riho Sibul, Sven Grünberg
2. Rähn
Eino Tamberg
3. Käod kukuvad tsüklist "17 klaveripala lastele"
Eino Tamberg
Linda Tamberg (klaver)
4. Seeneooper
Kalle Tamra
5. Karjapoisid Avinurmest
6. Tihane
0:36
Eesti rahvalaul
Arr. Veljo Tormis
tütarlastekoor "Ellerhein", dirigent Tiia-Ester Loitme
Albumilt "Ellerhein" (Victor Entertainment, 2001)
7. Teele, teele, kurekesed
1:42
lastelaul
Arr. Veljo Tormis
Eesti Filharmoonia Kammerkoor, dirigent Tõnu Kaljuste
Albumilt "Kaunimad laulud" (Forte)
8. Mesilind
Jaak Tuksam
9. Hülgeviga
Jaan Tätte
10. Arhitektoonika II (katkend)
Erkki-Sven Tüür
Tarmo Pajusaar, Jana Peäske, Leho Karin
11. Karulaane jenka
Lembit Veevo
Kalmer Tennosaar, Emil Laansoo ansambel
12. Eesti lipp
Enn Võrk
Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester, dirigent Tõnu Kaljuste
13. Kella polka
esitab Martti Pokela (kannel)
14. Mu süda, ärka üles
vaimulik rahvalaul
Mart ja Jaak Johanson
15. Kaera-Jaan
Eesti rahvaviis
ansambel Vikerlased, segakoor Noorus
16. Kelgusõit
Ukraina rahvaviis
ansambel Kuninglik Kaelkirjak
17. Vanapagana torupillilugu
rahvaviis Reigist
Elo Kalda (kannel)
18. Unt soo taga
rahvaviis Lääne-Nigulast Mart Kaaseni järgi
Krista Sildoja (hiiu kannel)
19. Väike Ants
Karl Kikase järgi
Tarmo Noormaa
20. Vanapagana lehmaostmise lugu
Tarvastust
Juhan Suits (sarv)
21. Isa labajalg
Hendrik Jõearu järgi
Cätlin Jaago (pikkvile)
22. Labajalavalts
Kuusalust
esitab Cätlin Jaago (torupill)
23. Üherealine regilaul
esitab ansambel Veerik, juhendaja Celia Roose
24. Kaherealine regilaul
esitab ansambel Veerik, juhendaja Celia Roose
25. Reilender
esitab Tarmo Noormaa (lõõtspill)
26. Ai, niga-naga
labajalavalss Vändrast, Anton Adamsoni järgi
27. Eesti Vabariigi hümn
Fredrik Pacius
ERSO, dirigent Arvo Volmer
28. Leedu Vabariigi hümn
29. Läti Vabariigi hümn
esit. Slovaki Raadio Sümfooniaorkester, dirigent P. Breiner