Erinevad esitajad

Läbilõige eesti koorimuusikast

2002 3CD Estonia

Kooriühing

Bukletis autoritest ja nende teostest eesti ja inglise keeles
Esitus eesti, ladina keeles
3 CD-d (76'46'', 77'39'', 78'4'') : DDD ; 12 cm + 1 buklet (30 lk.)

1


1. Koit / The Dawn
2:01
Mihkel Lüdig
Laulupeo Ühendkoor, dirigent Jüri Variste
2. Mu isamaa on minu arm / My Fatherland You Are My Love
2:50
Aleksander Kunileid
Eesti Raadio Segakoor, dirigent Toomas Kapten
3. Sind surmani / Until I Die
2:56
Aleksander Kunileid
Eesti Filharmoonia Kammerkoor, dirigent Tõnu Kaljuste
4. Isamaa mälestus / Memories of the Homeland
2:00
Aleksander Kunileid
Eesti Filharmoonia Kammerkoor, dirigent Tõnu Kaljuste
5. Oh laula ja hõiska / Oh Sing and Rejoice
1:17
Karl August Hermann
Aarne Talvik ja Elmo Tiisvald (klaveriduo), Eesti Filharmoonia Kammerkoor, dirigent Tõnu Kaljuste
6. Lauljate tervitus / Singers' Greeting
2:17
Karl August Hermann
neidudekoor "Leelo", dirigent Lennart Jõela
7. Meeste laul / Men's Song
2:18
Miina Härma
Riiklik Akadeemiline Meeskoor, dirigent Gustav Ernesaks
8. Ei saa mitte vaiki olla / How Can I Be Silent
2:18
Miina Härma
Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, dirigent Vaike Uibopuu
9. Tuljak / Tuljak (A Wedding Dance)
2:23
Miina Härma
Tallinna Kammerkoor, dirigent Ants Üleoja
10. Lauliku lapsepõli / The Singer's Childhood
2:34
Miina Härma
ETV tütarlastekoor, dirigent Aarne Saluveer
11. Meil aiaäärne tänavas / Our Childhood Village Lane
2:07
Konstantin Türnpu
Eesti Teaduste Akadeemia Meeskoor, dirigent Hirvo Surva
12. Eks teie tea / Wouldn't You Know
4:29
Rudolf Tobias
Kaarli Kiriku kammerkoor, Raekoja kammerkoor, Tallinna Poistekoor, Noorte Filharmoonia, dirigent Toomas Kapten
13. Mu süda / My Heart
2:06
Artur Kapp
Eesti Raadio Segakoor, dirigent Ants Üleoja
14. Leelo
2:43
Mart Saar
Vabariiklik Koorijuhtide Segakoor, dirigent Arvo Ratassepp
15. Põhjavaim / The Northern Spirit
3:55
Mart Saar
Eesti Raadio Segakoor, dirigent Tõnu Kangron
16. Ma tulen hilja / Coming Late
1:43
Cyrillus Kreek
Eesti Teaduste Akadeemia Naiskoor, dirigent Merike Toro
17. Midrilinnu mäng / The Magic Bird Game
1:22
Adolf Vedro
Eesti Koorijuhtide Naiskoor, dirigent Ants Sööt
18. Muhu tants / A Dance from Muhu
1:19
Eduard Tubin
solistid Mart Unt ja Silver Lumi, solistid, Eesti Rahvusmeeskoor, dirigent Ants Soots
19. Sireli, kas mul õnne / Lilacs
2:05
Gustav Ernesaks
Eesti Raadio Segakoor, dirigent Ants Üleoja
20. Poeem "Põhjarannik" / Poem "Northern Coast"
5:15
Villem Kapp
Mati Palm (bariton), Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor, ERSO, dirigent Arvo Volmer, Jüri Rent
21. Laul põhjamaast / A Song of the Nordic Land
2:21
Ülo Vinter
lastekoor Ellerhein
22. Sööge, langud / Eat, My In-Laws!
0:35
Veljo Tormis
Eesti Koolinoorte Segakoor, dirigent Taavi Esko
23. Palju veimi / Many Gifts from the Bride
1:06
Veljo Tormis
Eesti Koolinoorte Segakoor, dirigent Taavi Esko
24. Lauliku lapsepõli / The Singers Childhood
2:11
Veljo Tormis
lastekoor Ellerhein, dirigent Heino Kaljuste
25. Ta lendab mesipuu poole / Flying Towards the Beehive
2:34
Peep Sarapik esit. Eesti Kooriühingu Kammerkoor, A. Starkopf, klaver, dirigent Kuno Areng
Eesti Kooriühingu Kammerkoor, Annely Starkopf (klaver), dirigent Kuno Areng
26. Ärkamise aeg / Time of Awakening
4:41
René Eespere
Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester, Tallinn Brass, dirigent Tõnu Kaljuste
27. Homme / Tomorrow
3:22
Mart Siimer
Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester, Tallinn Brass, dirigent Tõnu Kaljuste
28. Kodumaa / My Homeland
4:32
Raimund Kull
Eesti Rahvusmeeskoor, Eesti Kaitseväe Orkester, dirigent Peeter Saan, Ants Soots
29. Mu isamaa on minu arm / My Fatherland You Are My Love
Gustav Ernesaks esit. Ühendkoor, dirigent Gustav Ernesaks

2


1. Varas / A Thief
1:05
Rudolf Tobias
Eesti Raadio Koor, dirigent Toomas Kapten
2. Kõver kuuseke / A Little Crooked Fir-Tree
2:55
Tallinna Kammerkoor, dirigent Kuno Areng
3. Lindude laul / Birds Song
1:17
Mart Saar
Tallinna Kammerkoor, dirigent Ants Üleoja
4. Linakatkuja / The Flack Plucker
2:22
Peeter Süda
Tallinna Kammerkoor, dirigent Kuno Areng
5. Nõmmelill / Heath-Bell
2:15
Cyrillus Kreek
6. Taaveti laul nr. 141 / Psalm of David no. 141
1:54
Cyrillus Kreek
Eesti Filharmoonia Kammerkoor, dirigent Tõnu Kaljuste
7. Igatsus / Yearning
1:31
Eduard Tubin
Eesti Raadio Segakoor, dirigent Toomas Kapten
8. Esimene kiri Ingile / The First Letter to Ing
2:24
Eduard Tubin
Eesti Filharmoonia Kammerkoor, dirigent Tõnu Kaljuste
9. Kuulajale / To One Who Listens
2:43
Gustav Ernesaks
Segakoor Olevine, dirigent Ants Sööt
10. Laine tõuseb / Waves Are Rising
3:31
Gustav Ernesaks
Riiklik Akadeemiline Meeskoor, dirigent Gustav Ernesaks
11. Laulikutele / To The Singers
1:58
Ester Mägi
Tallinna Muusikakeskkooli kammerkoor, dirigent Evi Eespere
12. Vahtral valgõ pilve pääle / Maple Way To Milky Cloud
2:30
Ester Mägi
Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, dirigent Vaike Uibopuu
13. Eesti mullad / Estonian Soils
2:18
14. Kadakad / Junipers
2:13
Lembit Veevo
Tallinna Kammerkoor, dirigent Ants Üleoja
15. Sõjale ei / No – To War!
2:55
Uno Naissoo
Tallinna Kammerkoor, dirigent Kuno Areng
16. Pikse litaania / Litany to Thunder
4:48
Veljo Tormis
Kaljo Räästas (bass), Tauno Vahter (trumm), Riiklik Akadeemiline Meeskoor, dirigent Kuno Areng
17. Jaani hobu / John's Steed
1:19
Veljo Tormis
Eesti Filharmoonia Kammerkoor, dirigent Tõnu Kaljuste
18. Jaanilaul / St. John's Song
5:04
Veljo Tormis
Eesti Filharmoonia Kammerkoor, dirigent Tõnu Kaljuste
19. Virmalised / Northern Lights
2:06
Veljo Tormis
tütarlastekoor Ellerhein, dirigent Tiia-Ester Loitme
20. See on Eesti / This is Estonia
3:11
Anti Marguste
segakoor Noorus, dirigent Ene Üleoja
22. Ubi caritas
3:57
Kuldar Sink
Eesti Poistekoor, dirigent Venno Laul
23. Mere väravas / At the Gate of Sea
6:39
Tarmo Lepik
Arvo Aun, Riiklik Akadeemiline Meeskoor, dirigent Kuno Areng
24. Joo vett oma august / Drink Water From Your Own Cistern
3:09
Raimo Kangro
Tallinna Muusikakeskkooli kammerkoor, dirigent Evi Eespere
25. Lumen et cantus: Credo
1:54
Erkki-Sven Tüür
Eesti Filharmoonia kammerkoori meesrühm, ERSO, dirigent Tõnu Kaljuste
26. Kiitkem südamest Mariat / Praise Maria From Your Heart
3:21
Urmas Sisask
Tallinna Poistekoor, dirigent Lydia Rahula

3


1. Otsekui hirv / As a Deer
6:16
Rudolf Tobias
Noorte Filharmoonia Kaarli Kiriku Kammerkoor, Raekoja kammerkoor, Tallinna Poistekoor, dirigent Toomas Kapten, Ene Üleoja, Elo Kaarepere, Lydia Rahula
2. Joonase lähetamine: Sanctus / Jonah's Mission: Sanctus
3:35
Rudolf Tobias
Pille Lill (sopran), Mati Palm (bass), Urve Tauts (metsosopran), Taimo Toomast (bariton), Peter Svensson (tenor), Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Poistekoor, Oratooriumikoor, ERSO, dirigent Neeme Järvi
3. Kantaat "Päikesele" / Cantata "To The Sun"
9:35
Artur Kapp
Hendrik Krumm (tenor), Eesti Raadio Segakoor, ERSO, Aime Tampere (orel), dirigent Neeme Järvi
4. Koor nr. 7 oratooriumist "Hiiob" / You Are Great, Lord from oratorio "Job"
4:28
Artur Kapp
Eesti Rahvusmeeskoor, Eesti Poistekoor, Oratooriumikoor, ERSO, dirigent Neeme Järvi
5. Requiem: Dies irae
4:59
Cyrillus Kreek
Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester, dirigent Tõnu Kaljuste
6. Sõdalaste koor ooperist "Vikerlased" / Warrior's Chorus from the opera "Vikerlased"
2:41
Evald Aav
Tartu Akadeemiline Meeskoor, Vanemuise sümfooniaorkester, dirigent Mihkel Kütson
7. Kaks saarlast / Two Islanders
5:21
Eduard Tubin
solistid Priit Põldma, Aleksander Sarapuu, Mati Valdaru, Eesti Rahvusmeeskoor, dirigent Ants Soots
8. Reekviem langenud sõdurite mälestuseks: II "Sõduri matus" / Requiem For The Fallen Soldiers, Part II "Soldier's funeral"
6:19
Eduard Tubin
Eesti Rahvusmeeskoor, Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor, Anto Õnnis (trumm), Piret Aidulo (orel), Vambola Krigul (timpanid), dirigent Neeme Järvi
9. Emakeel / Mother Tongue
7:22
Hugo Lepnurm
Eesti Rahvusmeeskoor, Hille Poroson (orel), dirigent Ants Soots
10. Ballaad "Tuule tuba / A Ballad "House of Wind"
8:12
Ester Mägi
Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor, ERSO, dirigent Arvo Volmer, Jüri Rent
11. Kolm mul oli kaunist sõna / Three I Had Those Words of Beauty
5:47
Veljo Tormis
Eesti Rahvusmeeskoor, Peeter Malkov (flööt), dirigent Ants Soots
12. Laulja / The Singer
5:22
Veljo Tormis
Eesti Rahvusmeeskoor, Rolf Uusväli (orel), Kalju Terasmaa, Ole Valgma, löökpillid, dirigent Olev Oja
13. Glorificatio
5:39
René Eespere
Kaia Urb (sopran), Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor, ERSO, dirigent Arvo Volmer
14. Jõuluoratoorium, II osa / Christmas oratorio, part II
1:28
Urmas Sisask
Nadia Kurem, sopran, Mati Kõrts (tenor), Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor, Piret Aidulo (orel), Rein Roos, löökpillid, Jüri Leiten (trompet), Imre Eenmaa (kontrabass), dirigent Jüri Rent