Erinevad esitajad

Läbilõige eesti koorimuusikast

2011 4CD Eesti

Ülevaade eesti koorimuusika 150 aastast neljal plaadil. Tormiselt, keda saatesõnas nimetatakse "sõjajärgse eesti muusika üheks suurimaks loovisiksuseks", on siin 11 lugu.


Plaadifirma

Eesti Kooriühing (KY 003-006)

Kujundaja Atko Januson
Esitus eesti, ladina, saksa ja inglise keeles
4 CD-d (76'56'', 77'48'', 78'9'', 77'24'')
Buklett 36 lk.

1


1. Koit / The Dawn
2:01
Mihkel Lüdig
Laulupeo Ühendkoor, dirigent Jüri Variste
2. Mu isamaa on minu arm / My Fatherland You Are My Love
2:50
Aleksander Kunileid
Eesti Raadio Segakoor, dirigent Toomas Kapten
3. Sind surmani / Until I Die
2:56
Aleksander Kunileid
Eesti Filharmoonia Kammerkoor, dirigent Tõnu Kaljuste
4. Isamaa mälestus / Memories of the Homeland
2:00
Aleksander Kunileid
Eesti Filharmoonia Kammerkoor, dirigent Tõnu Kaljuste
5. Oh laula ja hõiska / Oh Sing and Rejoice
1:17
Karl August Hermann
Aarne Talvik ja Elmo Tiisvald (klaveriduo), Eesti Filharmoonia Kammerkoor, dirigent Tõnu Kaljuste
6. Lauljate tervitus / Singers' Greeting
2:17
Karl August Hermann
neidudekoor "Leelo", dirigent Lennart Jõela
7. Meeste laul / Men's Song
2:18
Miina Härma
Riiklik Akadeemiline Meeskoor, dirigent Gustav Ernesaks
8. Ei saa mitte vaiki olla / How Can I Be Silent
2:18
Miina Härma
Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, dirigent Vaike Uibopuu
9. Tuljak / Tuljak (A Wedding Dance)
2:23
Miina Härma
Tallinna Kammerkoor, dirigent Ants Üleoja
10. Lauliku lapsepõli / The Singer's Childhood
2:34
Miina Härma
ETV tütarlastekoor, dirigent Aarne Saluveer
11. Meil aiaäärne tänavas / Our Childhood Village Lane
2:07
Konstantin Türnpu
Eesti Teaduste Akadeemia Meeskoor, dirigent Hirvo Surva
12. Eks teie tea / Wouldn't You Know
4:29
Rudolf Tobias
Kaarli Kiriku kammerkoor, Raekoja kammerkoor, Tallinna Poistekoor, Noorte Filharmoonia, dirigent Toomas Kapten
13. Mu süda / My Heart
2:06
Artur Kapp
Eesti Raadio Segakoor, dirigent Ants Üleoja
14. Leelo
2:43
Mart Saar
Vabariiklik Koorijuhtide Segakoor, dirigent Arvo Ratassepp
15. Põhjavaim / The Northern Spirit
3:55
Mart Saar
Eesti Raadio Segakoor, dirigent Tõnu Kangron
16. Ma tulen hilja / Coming Late
1:43
Cyrillus Kreek
Eesti Teaduste Akadeemia Naiskoor, dirigent Merike Toro
17. Midrilinnu mäng / The Magic Bird Game
1:22
Adolf Vedro
Eesti Koorijuhtide Naiskoor, dirigent Ants Sööt
18. Muhu tants / A Dance from Muhu
1:19
Eduard Tubin
solistid Mart Unt ja Silver Lumi, solistid, Eesti Rahvusmeeskoor, dirigent Ants Soots
19. Sireli, kas mul õnne / Lilacs
2:05
Gustav Ernesaks
Eesti Raadio Segakoor, dirigent Ants Üleoja
20. Poeem "Põhjarannik" / Poem "Northern Coast"
5:15
Villem Kapp
Mati Palm (bariton), Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor, ERSO, dirigent Arvo Volmer, Jüri Rent
21. Laul põhjamaast / A Song of the Nordic Land
2:21
Ülo Vinter
lastekoor Ellerhein
22. Sööge, langud / Eat, My In-Laws!
0:35
Veljo Tormis
Eesti Koolinoorte Segakoor, dirigent Taavi Esko
23. Palju veimi / Many Gifts from the Bride
1:06
Veljo Tormis
Eesti Koolinoorte Segakoor, dirigent Taavi Esko
24. Lauliku lapsepõli / The Singers Childhood
2:11
Veljo Tormis
lastekoor Ellerhein, dirigent Heino Kaljuste
25. Ta lendab mesipuu poole / Flying Towards the Beehive
2:34
Peep Sarapik esit. Eesti Kooriühingu Kammerkoor, A. Starkopf, klaver, dirigent Kuno Areng
Eesti Kooriühingu Kammerkoor, Annely Starkopf (klaver), dirigent Kuno Areng
26. Ärkamise aeg / Time of Awakening
4:41
René Eespere
Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester, Tallinn Brass, dirigent Tõnu Kaljuste
27. Homme / Tomorrow
3:22
Mart Siimer
Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester, Tallinn Brass, dirigent Tõnu Kaljuste
28. Kodumaa / My Homeland
4:32
Raimund Kull
Eesti Rahvusmeeskoor, Eesti Kaitseväe Orkester, dirigent Peeter Saan, Ants Soots
29. Mu isamaa on minu arm / My Fatherland You Are My Love
Gustav Ernesaks esit. Ühendkoor, dirigent Gustav Ernesaks

2


1. Varas / A Thief
1:05
Rudolf Tobias
Eesti Raadio Koor, dirigent Toomas Kapten
2. Kõver kuuseke / A Little Crooked Fir-Tree
2:55
Tallinna Kammerkoor, dirigent Kuno Areng
3. Lindude laul / Birds Song
1:17
Mart Saar
Tallinna Kammerkoor, dirigent Ants Üleoja
4. Linakatkuja / The Flack Plucker
2:22
Peeter Süda
Tallinna Kammerkoor, dirigent Kuno Areng
5. Nõmmelill / Heath-Bell
2:15
Cyrillus Kreek
6. Taaveti laul nr. 141 / Psalm of David no. 141
1:54
Cyrillus Kreek
Eesti Filharmoonia Kammerkoor, dirigent Tõnu Kaljuste
7. Igatsus / Yearning
1:31
Eduard Tubin
Eesti Raadio Segakoor, dirigent Toomas Kapten
8. Esimene kiri Ingile / The First Letter to Ing
2:24
Eduard Tubin
Eesti Filharmoonia Kammerkoor, dirigent Tõnu Kaljuste
9. Kuulajale / To One Who Listens
2:43
Gustav Ernesaks
Segakoor Olevine, dirigent Ants Sööt
10. Laine tõuseb / Waves Are Rising
3:31
Gustav Ernesaks
Riiklik Akadeemiline Meeskoor, dirigent Gustav Ernesaks
11. Laulikutele / To The Singers
1:58
Ester Mägi
Tallinna Muusikakeskkooli kammerkoor, dirigent Evi Eespere
12. Vahtral valgõ pilve pääle / Maple Way To Milky Cloud
2:30
Ester Mägi
Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, dirigent Vaike Uibopuu
13. Eesti mullad / Estonian Soils
2:18
14. Kadakad / Junipers
2:13
Lembit Veevo
Tallinna Kammerkoor, dirigent Ants Üleoja
15. Sõjale ei / No – To War!
2:55
Uno Naissoo
Tallinna Kammerkoor, dirigent Kuno Areng
16. Pikse litaania / Litany to Thunder
4:48
Veljo Tormis
Kaljo Räästas (bass), Tauno Vahter (trumm), Riiklik Akadeemiline Meeskoor, dirigent Kuno Areng
17. Jaani hobu / John's Steed
1:19
Veljo Tormis
Eesti Filharmoonia Kammerkoor, dirigent Tõnu Kaljuste
18. Jaanilaul / St. John's Song
5:04
Veljo Tormis
Eesti Filharmoonia Kammerkoor, dirigent Tõnu Kaljuste
19. Virmalised / Northern Lights
2:06
Veljo Tormis
tütarlastekoor Ellerhein, dirigent Tiia-Ester Loitme
20. See on Eesti / This is Estonia
3:11
Anti Marguste
segakoor Noorus, dirigent Ene Üleoja
22. Ubi caritas
3:57
Kuldar Sink
Eesti Poistekoor, dirigent Venno Laul
23. Mere väravas / At the Gate of Sea
6:39
Tarmo Lepik
Arvo Aun, Riiklik Akadeemiline Meeskoor, dirigent Kuno Areng
24. Joo vett oma august / Drink Water From Your Own Cistern
3:09
Raimo Kangro
Tallinna Muusikakeskkooli kammerkoor, dirigent Evi Eespere
25. Lumen et cantus: Credo
1:54
Erkki-Sven Tüür
Eesti Filharmoonia kammerkoori meesrühm, ERSO, dirigent Tõnu Kaljuste
26. Kiitkem südamest Mariat / Praise Maria From Your Heart
3:21
Urmas Sisask
Tallinna Poistekoor, dirigent Lydia Rahula

3


1. Otsekui hirv / As a Deer
6:16
Rudolf Tobias
Noorte Filharmoonia Kaarli Kiriku Kammerkoor, Raekoja kammerkoor, Tallinna Poistekoor, dirigent Toomas Kapten, Ene Üleoja, Elo Kaarepere, Lydia Rahula
2. Joonase lähetamine: Sanctus / Jonah's Mission: Sanctus
3:35
Rudolf Tobias
Pille Lill (sopran), Mati Palm (bass), Urve Tauts (metsosopran), Taimo Toomast (bariton), Peter Svensson (tenor), Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Poistekoor, Oratooriumikoor, ERSO, dirigent Neeme Järvi
3. Kantaat "Päikesele" / Cantata "To The Sun"
9:35
Artur Kapp
Hendrik Krumm (tenor), Eesti Raadio Segakoor, ERSO, Aime Tampere (orel), dirigent Neeme Järvi
4. Koor nr. 7 oratooriumist "Hiiob" / You Are Great, Lord from oratorio "Job"
4:28
Artur Kapp
Eesti Rahvusmeeskoor, Eesti Poistekoor, Oratooriumikoor, ERSO, dirigent Neeme Järvi
5. Requiem: Dies irae
4:59
Cyrillus Kreek
Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester, dirigent Tõnu Kaljuste
6. Sõdalaste koor ooperist "Vikerlased" / Warrior's Chorus from the opera "Vikerlased"
2:41
Evald Aav
Tartu Akadeemiline Meeskoor, Vanemuise sümfooniaorkester, dirigent Mihkel Kütson
7. Kaks saarlast / Two Islanders
5:21
Eduard Tubin
solistid Priit Põldma, Aleksander Sarapuu, Mati Valdaru, Eesti Rahvusmeeskoor, dirigent Ants Soots
8. Reekviem langenud sõdurite mälestuseks: II "Sõduri matus" / Requiem For The Fallen Soldiers, Part II "Soldier's funeral"
6:19
Eduard Tubin
Eesti Rahvusmeeskoor, Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor, Anto Õnnis (trumm), Piret Aidulo (orel), Vambola Krigul (timpanid), dirigent Neeme Järvi
9. Emakeel / Mother Tongue
7:22
Hugo Lepnurm
Eesti Rahvusmeeskoor, Hille Poroson (orel), dirigent Ants Soots
10. Ballaad "Tuule tuba / A Ballad "House of Wind"
8:12
Ester Mägi
Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor, ERSO, dirigent Arvo Volmer, Jüri Rent
11. Kolm mul oli kaunist sõna / Three I Had Those Words of Beauty
5:47
Veljo Tormis
Eesti Rahvusmeeskoor, Peeter Malkov (flööt), dirigent Ants Soots
12. Laulja / The Singer
5:22
Veljo Tormis
Eesti Rahvusmeeskoor, Rolf Uusväli (orel), Kalju Terasmaa, Ole Valgma (löökpillid), dirigent Olev Oja
13. Glorificatio
5:39
René Eespere
Kaia Urb (sopran), Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor, ERSO, dirigent Arvo Volmer
14. Jõuluoratoorium, II osa / Christmas oratorio, part II
1:28
Urmas Sisask
Nadia Kurem, sopran, Mati Kõrts (tenor), Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor, Piret Aidulo (orel), Rein Roos, löökpillid, Jüri Leiten (trompet), Imre Eenmaa (kontrabass), dirigent Jüri Rent

4


1. Talvine õhtu / Winter Evening
2:21
Cyrillus Kreek, Villem Grünthal-Ridala
Tallinna Tehnikaülikooli kammerkoor, dirigent Peeter Perens
2. Sirisege, sirbikesed / Sing, Sickles
2:13
Cyrillus Kreek, rahvaluule
EMTA segakoor, Estonia Seltsi segakoor, Tallinna Kammerkoor, Tallinna Raekoja Kammerkoor, Segakoor Ugandi and Vabariiklik Koorijuhtide Segakoor, dirigent Ants Üleoja
3. Õnnis on inimene / Blessed is a Man
3:21
Cyrillus Kreek
Arr. Tõnu Kõrvits
Tallinna Muusikakeskkooli noortekoor, dirigent Ingrid Kõrvits
4. Õhtulaul / Evening Song
3:21
Eduard Tubin, Friedrich Kuhlbars
Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor, Peeter Perens
5. Kevade kullendav taevas / Bright Spring Sky
2:37
Alo Ritsing, Ellen Niit
Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, dirigent Vaike Uibopuu
6. Millest vestles lill? / What Did The Flower Say?
2:54
Alo Ritsing, Juta Kaidla
Tartu Ülikooli kammerkoor, dirigent Triin Koch
7. Õnnelaul / Song of Happiness
5:05
Mart Siimer, Juhan Viiding
Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline Naiskoor, dirigent Raul Talmar
8. Lembelaulud / Love Songs: I.
0:49
Urmas Lattikas
Segakoor Noorus, dirigent Raul Talmar
9. Lembelaulud / Love Songs: VI.
0:31
Urmas Lattikas
solistid Indrek Fridolin, Anna-Liisa Sutt
Segakoor Noorus, dirigent Raul Talmar
10. Eest ära / Out of the Way
2:24
Aare Kruusimäe, Anna Haava
Inseneride meeskoor, dirigent Ants Üleoja
11. Heliseb väljadel / Ringing in the Fields
2:42
Urmas Sisask
solist Mirjam Mesak
ETV noortekoor, dirigent Külli Kiivet
12. Paradisi gloria
2:32
Piret Rips-Laul
Tallinna Kammerkoor, dirigent Aivar Leštšinski
13. Vitsalaul / Whip Song
2:05
Olav Ehala, Juhan Viiding
Eesti Raadio laululapsed, dirigent Kadri Hunt
14. Põlev puu / Burning Tree
4:17
Olav Ehala, Leelo Tungal
Tartu Noortekoor, dirigent Kadri Leppoja
15. Nad vaatavad üksteise otsa / They Look at Each Other
2:11
Pärt Uusberg, Ernst Enno
Tallinna Ülikooli meeskoor, dirigent Jüri Rent
16. Nunc dimittis
6:39
Arvo Pärt
Voces Musicales, dirigent Risto Joost
17. Kreegi vihik: Nüüd ole, Jeesus, kiidetud / Kreek's Notebook: Jesus Be Praised
4:25
Tõnu Kõrvits, rahvaluule
Eesti Filharmoonia Kammerkoor, dirigent Tõnu Kaljuste
18. How Long Will Your Land Stay Dark: Kui tume veel kauaks ka sinu maa
3:22
Lepo Sumera , Juhan Liiv
Eesti Filharmoonia Kammerkoor, dirigent Tõnu Kaljuste
19. Sügismaastikud: Üle taeva jooksevad pilved / Autumn Landscapes: Clouds Running Across the Sky
1:37
Veljo Tormis, Viivi Luik
tütarlastekoor Ellerhein, dirigent Tiia-Ester Loitme
20. Sügismaastikud: Kanarbik / Autumn Landscapes: Heather
1:43
Veljo Tormis, Viivi Luik
tütarlastekoor Ellerhein, dirigent Tiia-Ester Loitme
21. Santa Maria
2:33
Alo Ritsing, Paul-Eerik Rummo
Tartu Akadeemiline Meeskoor, dirigent Alo Ritsing
22. Vaikne lauluke / Quiet Song
2:27
Ester Mägi,Kalle Muuli
Estonia Seltsi segakoor, dirigent Heli Jürgenson
23. Mu mano tulge, latse / Come To Me, Children
2:52
Traditional
Püha Miikaeli poistekoor, dirigent Kadri Hunt
24. Ei tahagi minna I Don't Want To Go
3:45
Piret Rips-Laul
Eesti Raadio laululapsed, dirigent Kadri Hunt
25. Peace Upon You, Jerusalem
4:58
Arvo Pärt
ETV tütarlastekoor, dirigent Aarne Saluveer
26. Meie Isa palve / The Lord's Prayer
3:28
Kuldar Sink
Eesti Rahvusmeeskoor, dirigent Ants Soots